Hizmetlerimiz

Rehberlik ve Tur Organizasyonu

Rusya’ya seyahat eden gruplar için önde gelen Moskova şehrinde turistik gezi Türkçe rehberlik, otel rezervasyonu, şoförlü otobüs ve minibüs sağlanması, havalimanı, otel, gezi alanı, fuar alanı transferleri gibi hizmetler bu kategori altında sıralanabilir.

Daha çok seyahat acentaları ve özel gruplarla (10+ katılımcı) çalışmaktayız ve Moskova fuarlarına katılan Türk misafirlere, özel Moskova turu, motivasyon gezisi gibi etkinlikler düzenleyen şirketlere ve ticaret ve sanayi odalarına hizmet vermekteyiz. Bireysel müşterilere de hayır dememekle birlikte, talep ettiğimiz ücretin büyük gruplara kıyasla -kişi başına düşen ücret anlamında- biraz daha masraflı olduğunu da belirtmek isteriz.

Bu hizmet ile kişiselleştirilmiş özel Moskova turu, Türkçe turist rehberliği, otel rezervasyonu, araçlı transferler (şoförlü otobüs), havalimanı transferi gibi konularda hizmet sunuyoruz.

 • Bayileri için gezi düzenleyen şirketler,
 • Özel tur düzenleyen öğretmenler,
 • Çalışanları için tur düzenleyen belediyeler,
 • Devlet düzeyinde katılım yapılan İtalya fuarları için fuar katılımcıların,
 • Fuarlara katılımcı getiren seyahat acentalarına, turizm firmaların,
 • Kongrelere katılan doktorlar,
 • Ticari görüşmelerde bulunmak için Moskova’ya gelen ticaret ve sanayi odaları,

şimdiye kadar hizmet verdiğimiz belli başlı grupları oluşturmaktadır.

Çalışma Şartları

Ücret: Verilen hizmet, doğası gereği bir çok farklı kalemden oluştuğundan ötürü fiks bir ücret vermek mümkün olmamaktadır. Talep ettiğiniz hizmetin tüm detaylarıyla (tarihler, kişi sayısı, istenen araç özellikleri, kalkış – varış noktaları, şehirler, tam adresler, uçak iniş – kalkış saatleri v.b. gibi) beraber tarafımıza ulaşmanız sonrasında gerekli değerlendirme yapılarak ücretlendirme ile ilgili bilgi verilebilmesi mümkün olmaktadır.

Özellikle büyük çaplı organizasyonlar için gezi tarihinden 2-3 ay öncesinden iletişme geçmek, otel rezervasyonları, uygunluk ve daha iyi fiyatlar anlamında yarar sağlamaktadır.

 

Tercümanlık

Moskova merkezli bir firma olmamıza rağmen sahip olduğumuz ekip ile Rusya pek çok bölgesinde hizmet verebilmekteyiz. Bu ürün için toplam ücret (hizmet istenen şehire göre); tercümanlık hizmet bedeli+yemek+ulaşım+konaklama masraflarından oluşmaktadır.

Hizmet verilen diller temel olarak Rusça, İngilizce ve Türkçe’den oluşmakla beraber, talep olduğunda (İngilizce’nin ortak dil olması koşuluyla) diğer dillerde de hizmet sunulabilmektedir.

Bu hizmet ile Rusya’nın herhangi bir şehrindeki;

 • Ticari görüşmeleriniz,
 • İş toplantılarınız,
 • Fuar standınız,
 • Alım-satım faaliyetleriniz,
 • Partner firma ziyaretiniz,
 • Şirket içi eğitimleriniz,
 • Rus şirkete eğitim almak için gönderdiğiniz calışanlarınız,

ve daha bir çok farklı konuda tercüman talebinize yanıt verilmektedir.

Çalışma Şartları

Ücret: Hizmet bedeli saat üzerinden değil, gün üzerinden hesaplanmaktadır ve söz konusu faaliyetin doğasına göre değişmektedir. Ücret konusunda bilgi almak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

 • Hizmetin verileceği şehirde uygun bir kişi yoksa başka bir şehirden tercüman tayin edilir. Bu durumda tüm ulaşım masrafları müşteri tarafından karşılanır.
 • Tercümanlık hizmet bedeli dışında tercümanın yemekleri ve gerekliyse konaklama masrafları da yine müşteriye aittir.
 • Ödeme yöntemi genellikle iş bitimi nakit şeklindedir. Uzun süreli işlerde ise hizmet bedelinin yarısı iş başlangıcı öncesi tahsil edilir.
 • Ödemeleriniz faturalandırılmaktadır.

 

Fuar ve Etkinlik Organizasyonu

Rusya’da bir etkinlik yapmak isteyen ya da bir etkinliğe (fuara) katılan firmalar ya da gruplar için organizasyon hizmeti sunmaktayız. Bu hizmet türüne dahil olan başlıca konular; fuar hostesi, stand görevlisi sağlanması, fuar stand kurulumu, çeşitli tanıtım faaliyetleri, reklam, broşür dağıtımı, sergi, konser, toplantı organizasyonu gibi alanlardır.

Fuar katılımcılarına yönelik olarak sunduğumuz transfer, otel rezervasyonu gibi hizmetleri sayfamızda inceleyebilirsiniz. Bu hizmetlerimize ek olarak Rusya’daki fuarlara katılan Türk firmalarının fuar standı için Türk ya da yabancı fuar hostesi ve stand görevlisihizmeti sunmaktayız.

Rusya’da etkinlik yapmak isteyen firmalar, şirketler ya da bireysel müşteriler için toplantı salonu, mekan kiralanması, mekan düzenlemesi, masa kurulumu, hostes, DJ, konser, broşür dağıtımı, fotoğraf çekimi, video prodüksiyon gibi çeşitli alanlarda hizmet vermekteyiz.

Bu hizmet talepleri ile ilgili detaylı bilgiler almak için yan tarafta bulunan form aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

Çalışma Şartları

Ücret: Fuar hostesi, stand görevlisi gibi hizmetler gün üzerinden ücretlendirilir. Broşür dağıtımı, DJ, fotoğraf çekimi, video çekimi ve video prodüksiyon gibi hizmetler ise saatlik bazda ücretlendirilmektedir. Ücretlerle ilgili detaylı bilgi edinmek için bize ulaşabilirsiniz.

 

Ticari Danışmanlık

Özellikle Rusya’dan makina alımı ve Moskova’da şirket kurulumu konularında gelen yoğun talepler bu hizmetimizin temelini oluşturmaktadır. Bununla birlikte Rusya’ya ürettikleri ürünlerin ihracatını yapmak isteyen fakat nereden başlayacağını bilmeyen Türk üreticilerimize, sahip olduğumuz bağlantı ağı sayesinde ürünlerini Rusya’ya satma fırsatı sunuyoruz.

Rusya’dan Makine İthalatı

Almak istediğiniz makine özelliklerini detaylıca yazarak bize ulaşmanız neticesinde bu makineler Rus’ya pazarında araştırılmakta, gümrük ve ithalat prosedürlerinde danışmanlık yapılmaktadır. Hizmet bedeli olarak makine bedeli üzerinden komisyon alınmaktadır. Şimdiye kadar matbaa ve baskı makineleri, evden eve nakliye asansörü gibi konularda aracılık yaptık.

Moskova’da Şirket Kurulumu

Moskova’da firma kurmak konusunda pek çok mail alıyoruz.  Moskova’da bir bayi, şube, temsilcilik kurmak isteyen Türk şirketlere ya da tamamen yeni bir şirket kurmak isteyen kişilere, birlikte çalıştığımız İtalyan avukatlar ve mali müşavirler aracılığı ile bu alanda danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Rusya’ya İhracat Yapmak

Türk üreticiler için mallarını Rusya’ya yada genel olarak tüm Avrupa’ya satmak için aracılık ve danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Çalışma biçimimiz komisyonculuk ya da direk kendi üzerimize alım şeklinde olmaktadır. Nasıl ihracat yapacağını, nereden başlayacağını bilmeyen üreticiler bizimle iletişime geçebilirler.

Yukarıdak konular ile ilgili daha detaylı bilgiler için yan tarafta bulunan form aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

Share This: